Program
modułu 4
tkanka łączna i nerwowa
CRANIAL OSTEOPATHY SCHOOL OF POLAND
Dzień - 1
Wprowadzenie
- Omówienie celów szkolenia
- Omówienie harmonogramu pracy na najbliższe dni
Dyskusja – Czas w którym każdy z uczestników będzie mógł podzielić się własnymi wrażeniami wyniesionymi z pracy w gabinecie od ostatniego modułu.
Sesja praktyczna – sesja podczas której będziesz mieć moment na przypomnienie sobie zakresu pracy z pierwszego modułu oraz pogłębienie umiejętności a także zbalansujesz swój własny system tak aby był gotowy i otwarty na dalszą pracę w kolejnych etapach.
Stan neutralny pomieszczenia i strefy biodynamiczne – z tej części dowiesz się jakie może mieć znaczenie w całym procesie to co Cię otacza i jak to doprowadzić do stanu wspierającego proces terapeutyczny.
Rozwijanie powięzi – tutaj dowiesz się jakie znaczenie ma rozwijanie powięzi w ludzkim ciele i jak je wykonać skutecznie tak aby prowadziło do pogłębienia procesu terapeutycznego.
Część tę podzielimy na:
- Rozwijanie powięzi kończyny dolnej
- Rozwijanie powięzi kończymy górnej
Taki podział zapewni Ci spokojne i systematyczne wyrobienie podstaw dobrych nawyków w pracy.
Cranial Osteopathy School of Poland
Dzień - 2
Konwergencja, dywergencja, wielkokąty sił Littlejohna, łuki odruchowe neuro-wisceralne – z tej części dowiesz się jakie teoretyczne podstawy stoją za koncepcjami pracy z oponami kręgowymi oraz z samymi korzeniami kręgowymi, a w części praktycznej poznasz sposoby wykorzystania tej wiedzy w praktyce.
Rozwijanie powięzi tułowia – rozwiniesz pracę z kończyn na tułów i dowiesz się jak dostosować ulżenie Pacjenta do rozwijania powięzi tułowia oraz sposoby wykonania tej techniki w maksymalnej ergonomii dla terapeuty i efektywności dla Pacjenta.
Osie równowagi – ta część pokaże Ci jak i dlaczego niektóre z dysfunkcji wciąż wracają oraz jak temu zapobiec i pozwolić organizmowi się zreorientować w przestrzeni.
Cranial Osteopathy School of Poland
Dzień - 3
Nerwy czaszkowe – część wykładowa w której zapoznasz się z anatomią i funkcją nerwów czaszkowych człowieka.
Teoria poliwagalna – poznasz podstawy teorii Poliwagalnej Stephena Porges’a i dowiesz się jak przełożyć jej zastosowanie na osteopatię czaszkowo-krzyżową.
Ucho – podczas pracy z uchem poznasz sposoby na terapię tego obszaru od zewnątrz do trąbki Eustachiusza.
Twarz i mięśnie zgryzu – na tym etapie nauczysz się pracy z mięśniami aparatu stomatognatycznego oraz z tkanką łączną co pozwoli Ci w połączeniu z wcześniej zdobytymi informacjami komplementarnie podjeść do zaburzeń w tym obszarze.
Oko – w tej części dowiesz się jak pracować z mięśniami wewnątrzgałkowymi i zewnątrzgałkowymi oraz z nerwami gałki ocznej czy z ciśnieniem śródgałkowym..
Cranial Osteopathy School of Poland
Dzień - 4
Nos – poznasz sposoby pracy z nerwami węchowymi i opuszką węchową a także z kością sitową przez którą przechodzą nerwy węchowe.
Na zakończenie tego jak i poprzednich modułów przeprowadzisz sesje która pozwoli Ci nabrać płynności w nabytych technikach tak aby przenieść je do codziennej praktyki.
Sesja pytań i odpowiedzi.
Masz dodatkowe pytania?
Czujesz, że masz dodatkowe pytania? Nie wahaj się skontaktować z nami!
Jesteśmy tutaj i chętnie wesprzemy Cię na każdym kroku Twojej podróży!